KONST / Litografier / Färglitografi 14954092
nr 1495 4092
Nisse Zetterberg
(1910-1986), Sverige
Signerad, numrerad 73/225, daterad 1952. Färglitografi, bildmått: 34x26cm, yttermått inklusive ram: 54x44cm
Nisse Zetterberg, född 1910 i Stockholm, död 1986, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 10 oktober 2022
kl 19:46:36
10/10 19:41:36
Nisse Zetterberg
Läs mer om Nisse Zetterberg